• BIST 78609
 • Altın 115,187
 • Dolar 2,9395
 • Euro 3,2725

  'Bir zamanlar masondum'

  Bir zamanlar masondum
  Ünlü şarkıcı ve müzisyenden çarpıcı açıklama: Üstad derecesine gelmişken masonluktan ayrıldım...

  Yaklaşık 60 yıldır sahnelerde olan ünlü  şarkıcı  ve müzisyen Özdemir Erdoğan, yarın Kanaltürk’te yayınlanacak Bilal Özcan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Laf Aramızda’ programına katıldı.

  TRT MÜZİK DAİRESİNİN BAŞINA GEÇECEKTİM

  Programda bir zamanlar mason olduğunu ve üstad derecesine gelmişken masonluktan kendi isteğiyle ayrıldığını belirten Erdoğan, “Ayrılmasaydım beni TRT Müzik Dairesi’nin başına getireceklerdi ama istemedim” dedi.

  Sanat hayatında edindiği kariyere kendi çabalarıyla ulaştığını vurgulayan Erdoğan, “Bu yolda zor gidiliyor ama çok mutluyum. Çünkü bugün bana verilen emaneti Allah’a vereceğim vakit kuş gibi hafif olacağım. Ruhum o kadar rahat ve asude ki bilemezsiniz” dedi.

  Sezen Aksu ile Eurovision’a gitmek için Türkiye elemelerine katıldıklarına da dikkat çeken  ancak  4’üncü olabildiklerini söyleyen Özdemir Erdoğan, o tarihte TRT Müzik Dairesi’nin başındaki Kenan Yomralı’nın haklarını yediğini belirtti.

    MÜZİKTE  DE BİR MÜSİAD LAZIM

  Günümüzde medyada hep aynı yüzlerle karşılaşıldığına değinen Özdemir Erdoğan, bu isimlerin dizilerde de reklamlarda da hiç değişmediğini ifade etti. Ünlü sanatçının bu noktada çözüm önerisi ise şöyle: “Nasıl ki TÜSİAD’a karşı MÜ- SİAD kurulduysa bu sektörde de böyle bir yapılanmaya gidilmeli. Çünkü MÜSİAD çevresindeki insanlar dediler ki ‘Bu TÜSİAD’cılardan bize ekmek yok kardeşim. O zaman biz MÜSİAD’ı kuralım ve güçlenelim.’ Aynı şekilde müzikte de böyle bir MÜSİAD lazım. Bu sektör bir tekelin elinde ve bu tekel Türkiye’ye Batılı bir kültürü dayatan bir ekip... Bu ortamda genç bir neslin, hele o ortama o kültüre mensup olmayan kişinin oralarda şans bulması mümkün değil.” Son üç yıldır ikinci baharını yaşayan Özdemir Erdoğan, yakalandığı kanseri yenmeyi, “Aslında yapacak daha çok işim varmış” şeklinde yorumladı ve şunları ekledi: “Çok lanet bir hastalık. Allah duçar etmesin, Allah sabır versin ama her şeyden önce dik durmaları lazım bir kere. Tevekkül her zaman önce gelir.”

  TARKAN’I HEP UYARDIM

  Sanatçılar arasında Tarkan’ı çok beğendiğini ifade eden Özdemir Erdoğan, “O, Zeki Müren’den sonra gelen ikinci büyük şöhrettir” dedi. Özdemir şöyle konuştu: “Ben Tarkan’ı zamanında hep uyardım, dinlemedi; bunu basınımız hep eleştiri olarak algıladı. Tarkan’ın en büyük hatası, evrensele oynamasıydı. Bu alkışlanılacak, çok hoş ve güzel bir teşebbüstür. Ancak Tarkan kendi öz müziğini uluslararası arenada söylemedi. Adamlara, kendi müziklerini söylemeye kalktı, istemediler.” (Bugün)
   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Form | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0212) 621 73 14 | Haber Yazılımı: CM Bilişim