• BIST 76.496
 • Altın 125,797
 • Dolar 2,9399
 • Euro 3,3198

  Çaycuma katliamında ŞOK DETAY

  Çaycuma katliamında ŞOK DETAY
  Çaycuma'daki cinayete dair ilginç bilgiler ortaya çıktı. Eşi cinayetleri haber alınca tüfekle onu beklemiş. Hamileyken de dayak yemiş.  Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde eşinin de aralarında bulunduğu 6 kişilik aileyi katleden Şafak Köksal'a dair ilginç bilgiler ortaya çıktı. Zanlı, öldürdüğü eşini kaçırarak evlenmiş. Eşine şiddet uygulayan zanlı, 6 aylık hamile karısını dövmüş.

  Katil zanlısı, kahvehanede çay içerken gözaltına alınması ise nasıl serinkanlı bir şekilde cinayetleri planladığını ortaya koyuyor.

  ASKERLİĞİNİ DAĞLICA'DA YAPTI 
  6 kişiyi katleden Şafak Köksal'la ilgili bir bilgi de dikkatleri çekti. 22 yaşındaki genç bundan iki yıl önce askere gitmişti. Askerliğini yaptığı yer ise ilginçti. Şafak vatani görevini 8 askerin PKK tarafından kaçırıldığı Dağlıca'da yapmıştı.

  Çayır köyünde bir süredir eşiyle ayrı yaşamasından karısının ailesini sorumlu tutarak 6 kişiyi öldüren Şafak Köksal (22), yaklaşık 1,5 yıl önce Hakkari'deki birliğinden terhis olmasından 3 gün sonra Ayşe Köksal'ı (22) ailesinin vermemesi üzerine anlaşarak kaçırdı.

  Bunun üzerine kızın babası Hüseyin Köroğlu (45), gençlere haber göndererek, kızının evinden gelinlikle çıkmasını istediğini belirterek, evlenmelerine izin verdi.

  DEHŞETE DÜŞÜREN OLAYIN ÖZETİ

  Çayır köyünde bir süredir eşiyle ayrı yaşamasından karısının ailesini sorumlu tuttuğu ileri sürülen Şafak Köksal (22), dün kayın babası Hüseyin Köroğlu (45), kayın validesi Havva Köroğlu (45), baldızları İlknur (26) ve Zülfiye Köroğlu'na (24), işlettikleri maden ocağından dönüş için kullandıkları güzergahta pusu kurmuştu.

  AİLEYİ PUSU KURUP KATLETTİ

  Yola koyduğu büyük odun parçasıyla Köroğlu ailesinin bulunduğu kamyonun geçişini engelleyen Köksal'ın, araçtan inerek odunu kaldırmak isteyen baldızları İlknur ve Zülfiye Köroğlu'nu tabanca ve pompalı tüfek kullanarak öldürdüğü, anne ve babaya da araçtan çıkmalarının ardından ateş ettiği öne sürülmüştü.

  KARISINI DA EVİNDE VURDU

  Kayın babası ve kayın validesi de olay yerinde ölen Köksal'ın daha sonra 5 kilometre uzaklıktaki eşinin bulunduğu eve giderek eşi Ayşe Köksal (22) ve kayın biraderi Aydın Köroğlu'nu (20) da pompalı tüfek ve tabanca kullanarak öldürdüğü iddia edilmişti.

  ÇAY İÇERKEN YAKALANDI

  Köksal'ın, 5 aylık oğlu Doğu'yu alarak yaşadığı eve gitmesinin ardından jandarmaya kendini ihbar ettiği ve bir kahvehanede çay içerken gözaltına alındığı öğrenilmişti.

  ÇOK SAKİNDİ, ÇAY İÇİYORDU

  Çayır Köyü Muhtarı Rafet Çınar, ''Cinayetten sonra kucağına aldığı çocuğuyla yürüyerek kendisine ait eve gitmiş. Jandarmaya da telefon açarak cinayeti anlatmış. Ben, kendisiyle köy kahvehanesinde çay içerken karşılaştım. Yüzünde 6 kişiyi öldüren görüntü yoktu, çok sakindi. Kahvehaneye gelen jandarma ekiplerince yakalanınca olayı öğrendik'' dedi.

  KARISINI HAMİLEYKEN DÖVDÜ

  Düğün töreniyle evlenen genç çiftin arasında bir süre sonra anlaşmazlıklar yaşanması üzerine Köksal, eşini dövmeye başladı.

  Köyde anne ve babasının yaşadığı iki katlı evlerinin alt katında ikamet ettiği bildirilen Köksal'ın, ailesinin eşini istememesi nedeniyle de problemleri arttı. Sürekli eşi Ayşe Köksal'ı darp ettiği bildirilen Köksal'ın hamileyken bile eşini dövdüğü öne sürüldü.

  Hüseyin Köroğlu'nun kardeşi Bekir'in eşi Selma Köroğlu, Çatalağzı beldesinde ikamet ettiğini, olayı duyunca köye geldiklerini söyledi.

  KISA KOLLU GİYİYOR DİYE
  DAYAK YEDİ...

  Damadın ailesinin gelinlerini istemediğini öne süren Köroğlu, şöyle dedi:

  ''Zanlının ailesi, 'karın kısa kollu kıyafetle geziyor, açık giyiniyor' diye sürekli damadı doldurarak eşini dövmesine yol açıyorlardı. Hatta hamileyken bile Ayşe'yi dövüp vücudunda morluklar oluşturduğunu biliyoruz. En son yaklaşık 1 ay önce tekrar eşini dövmüş. Bunun üzerine ailemiz durumu jandarmaya bildirdi.

  BENİ ÖLDÜRECEK DİYORDU

  Karakola gitti, Ayşe kocasının kendisini öldüreceğine yönelik suç duyurusunda bulundu. Daha sonra çocuğunu alarak babasının evine geldi. Ancak, damadın cep telefonuyla 'Senin aileni şöyle öldüreceğim, böyle öldüreceğim' gibi tehditleri devam etti. Bunların evinde 3-4 silah var. Niye suç duyurusunda bulunduktan sonra bu silahlar alınmadı. Ondan sonra bu olay oldu.''

  EŞİNİ SİLAHLA BEKLEMİŞ

  Şafak Köksal'ın gözaltına alındığı kahvehanenin sahibi Ziyaettin Çimen de katil zanlısının Köroğlu ailesinin 4 ferdini ormanda öldürmesinin ardından babasının evine gittiğini öne sürerek, şöyle konuştu:

  ''Babasına işlediği cinayeti anlatarak, eşinin bulunduğu eve çocuğunu almaya gittiğini söylemiş. Bunun üzerine babası da gelininin yakınlarını arayarak dikkatli olmaları konusunda uyarmalarını istemiş. Ayşe Köksal, eşinin geleceğini öğrenince evinin kapılarını kilitleyerek yanına tüfek almış. Kocası gelince de kendisine tüfek doğrultmuş. Şafak Köksal, dışarıdan ateş ederek eve girerek eşi ve kayınbiraderini öldürmüş.''

  Bu arada, öldürülen 6 kişinin cesetlerinin Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı ve otopsilerinin devam ettiği bildirildi.
  Köy mezarlığında da aynı aileden 6 kişi için iş makinesiyle toplu mezar açıldı.

  KATLEDİLEN AİLENİN MUTLU
  GÜNLERİNDEN KALAN FOTOĞRAFLAR

  Diğer Haberler
 • Kenan Işık öldü mü (Son sağlık durumu ne)28 Temmuz 2016 Perşembe 18:56
 • Darbe sonrası kapatılan yayın organları (kanallar)28 Temmuz 2016 Perşembe 15:33
 • Erdoğan MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la görüşecek28 Temmuz 2016 Perşembe 15:26
 • İçişlerinde Fetö operasyonu 8 Bin 777 personel görevden alındı18 Temmuz 2016 Pazartesi 12:04
 • Darbeye katılan erler nasıl kandırıldı?16 Temmuz 2016 Cumartesi 19:37
 • Alparslan Altan neden tutuklandı?16 Temmuz 2016 Cumartesi 19:23
 • Alparslan Altan kimdir?16 Temmuz 2016 Cumartesi 19:16
 • Darbeyi kim yaptı, darbenin sebebi 16 temmuz 201616 Temmuz 2016 Cumartesi 03:54
 • İstanbul'da Zeytinburnu patlama,16 Temmuz 2016 Cumartesi 03:37
 • TRT'de yayını kesen darbe metni oku16 Temmuz 2016 Cumartesi 03:17
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Form | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0212) 621 73 14 | Haber Yazılımı: CM Bilişim