• BIST 76.502
 • Altın 125,497
 • Dolar 2,9582
 • Euro 3,3029

  Fethullah Gülen'in düğünü!

  Fethullah Gülenin düğünü!
  Fethullah Gülen gideli 11 yıl oldu.. Nerede yaşıyor? Ne kadar kira ödüyor? Aziz Nesin için neden üzüldü? Peki ya düğünü?

  Piyasaya yeni çıkan ve Fethullah Gülen'in ruh dünyasına ışık tutan "İbretlik Hatıralar" Fethullah Gülen'i daha yakından tanımak isteyenler için mutlaka okunması gereken bir kitap.

  Muhterem Fethullah Gülen’in başlattığı “Gönüllüler Hareketi”, kavga ve çatışma yerine, sevgiye dayanan, insanı öne çıkaran, diyalog ve uzlaşma yoluyla büyük barışı hedefleyen sadece İslam coğrafyası için değil insanlık adına da mühim bir harekettir.

  Osman Şimşek, Sayın Gülen’i ve “Gönüllüler Hareketi”ni daha yakından tanımak isteyenlere bir kapı aralıyor “İbretlik Hatıralar” ile.

  ibretlik-hatiralar.jpg

  Belli bir konunun derinlemesine tahlili mahiyetinde olmayan, karşılıklı hasbihâl şeklinde cereyan eden kısa sohbetlerden istifade edilmesi amacı ile kaleme alınan eserde, Muhterem Gülen’in, bir çay sırasında, yemek esnasında ya da üç beş kişi ile sohbet ettiği zamanlarda anlattığı mevzular ve ders alınacak vak’alar kendi dilinden aktarılıyor.

  Allah yolunda hizmete ilk gönül verenlerin fedakârlık, sadakat ve vefa örneklerini, dinimizin engince yaşanabilirliği ve göz alıcı güzelliklerini hadiselerin diliyle ve Hocaefendi’nin ahvali ile anlatan “İbretlik Hatıralar”, okuyucuya yeni ve farklı vadilerde seyahat imkânı tanıyacak.

  Muhterem Gülen’in, sıdk, sadakat, tebliğ, iffet ve fetanet ile bezenmiş hayatından bir kesinti sunan ve naif ruh dünyasına küçük bir pencere açan “İbretlik Hatıralar” Işık Yayınlarından çıktı.

  “İbretlik Hatıralar nihayet deryayı işaretleyen bir damladan ibaret. Kim bilir, belki de o büyük cisimleri küçük gösteren cinsten bir (konveks) tümsek aynadır. Fakat dışbükey bile olsa bu da bir ayna; doğru bakanlara mutlaka bazı yüce hakikatleri hatırlatacak olan basit bir vasıta.”
   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Form | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0212) 621 73 14 | Haber Yazılımı: CM Bilişim