• BIST 73.902
 • Altın 128,993
 • Dolar 3,0344
 • Euro 3,3419

  Filmde adım Apo'ydu!

  Filmde adım Apoydu!
  Ezilen halkı bilinçlendirip dağa çıkartıyorum diye yasakladılar.. O Apo bu Apo değil!


  Kadir İnanır, yasaklı filmlerinin gösterilmemesinden dolayı televizyon yöneticilerine sitemde bulundu. 46. Altın Portakal Film Festivali’ne katılan Kadir İnanır, sinemada yaşadığı 40 yılı değerlendirdi.

  YASAKLANAN FİLMİNİ ANLATTI
  40. yılını doldurmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İnanır darbe döneminde bir çok filminin yasaklandığını ve hâlâ yasaklı olan filmleri olduğunu söyledi.  O dönemlerde çekilmiş Darbe adlı filmi olduğunu hatırlatan Kadir İnanır, “O filmde ben, bir itirafçıyı oynadım. Hakikaten güçlü bir filmdi. Bu sefer de kanal yöneticileri pasif sansür uygulaması yapıyor” diye konuştu.

  ADIM APO'YDU

  İsyan adlı başka bir filminin yasaklı olduğunu söyleyen İnanır, “Darbe yıllarında toptan yasaktı. Şimdi ise gece yarıları sabaha karşı gösteriliyormuş. Niye: O zaman Apo yok. Böyle bir kuruluş organizasyon yok. Biz gitmişiz doğuda feodal düzenin altında ezilen halkı bilinçlendirip dağlara çıkartıyormuşum. Adım da Apo. Apo’yu çağrıştırıyorum diye film hâlâ yasaklı. O zaman Apo yoktu. Ve bu filmim gösterilmiyor” şeklinde konuştu.

  Sinemada yeni yetişen gençlerin önünün açılmasını isteyen İnanır, bakanlık tarafından verilen bütçelerin yetersizliğini dile getirdi. “Devletin verdiği para, o filmin yol ve otel masrafıdır. Filmler Batı’yla nasıl yarıştırılacak” diye konuştu

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Form | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0212) 621 73 14 | Haber Yazılımı: CM Bilişim