• BIST 76.119
 • Altın 124,899
 • Dolar 2,9620
 • Euro 3,3026

  NASIL bir kadın istersiniz?

  NASIL bir kadın istersiniz?
  Türk erkeklerinin hayalindeki kadın! Türkiye'nin en seksi köşe yazarı yazdı...

  'Hayat şartlarının eskiye göre daha ağır bir hale gelmesi erkeklerin hayallerinde yarattıkları ideal kadın tarifini değiştirdi' ifadesiyle yer aldı haber birkaç hafta önce gazetelerde. 'Bir zamanların olmazsa olmaz kriterleri yerini kariyer, kültür ve güzelliğe bıraktı' diyor devamında. 'Güzellik' güya üçüncü sıraya düşmüş... Arkasından da erkeklerin şimdilerde kafasındaki ideal kadın tipi tarif edilmiş ve ilişkilerdeki beklentilerine yer verilmiş. Maddeleri inceleyip, kafa kurcalayan soruları soralım o halde:

  Başarılı kadın
  İş hayatında başarılı olan kadınlar erkeklerin tercihlerini değiştirdi. Son dönemde erkekler pasif kadınlardan çok, hayata daha olumlu bakmalarını sağlayan hırslı, iş yaşantısında sözü geçen ve kariyeri güçlü olan kadınlar arıyor.
  Kendinden başarılı ve daha çok kazanan kadını çekemeyen erkeklerle bu erkekler başka gezegenden mi acaba?

  Bir yastıkta kocamak mazide kaldı
  Her geçen gün daha da içinden çıkılmaz bir hal alan yaşam koşulları aile yapısını da tehdit ediyor. Şehirde yaşamanın beraberinde getirdiği ekonomik problemler ilişkileri yıpratıyor.
  Bu eskiden kadınların problemiydi ancak şimdi iki cins arasında paylaşılıyor. Eşitlik bu olsa gerek?

  İlişkide para önemli
  Erkekler ekonomik açıdan kendilerine bağımlı olan kadınlardan hoşlanmıyor. Kendi ayakları üzerinde durabilen, bir erkeğe bağımlı olmadan da yaşamını sürdürebilen kadınlar erkek gözünde ideal kadın.
  Feminizmin zaferi diyorum... Erkeğe bağımlı yaşayan kadınlar önce kadınların gözünden düşmemiş miydi?

  Güzellik ve bakım şart
  Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Kendine her daim bakan ve zinde olmayı başaran kadınlar, erkekler için daha çekici.
  Kimse alınmasın da bu 'çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır' lafı kadınları avutmak için söyleniyor bence. Yoksa erkekler için 'çirkin kadın' bal gibi de var. Yok diyen de, daha güzeli kendine pas vermeyeceği için 'yok' der!

  Erkekler beyaz atlı prens olmak istemiyor
  Erkekler, geçmişten günümüze kadınların hayallerini süsleyen 'beyaz atlı prens' kavramından soyutlanmak istiyor. Artık beyaz atlı prens gibi hareket edip tüm dünyayı kurtarmak istemiyor. Sevdiği kadınla eşit şartlarda yaşamak, hayatın ağır yükünü eşiyle paylaşmak istiyor.
  Ah canım, sanırsın ortalık şövalye ruhlu adamdan geçilmiyor! Demiyorlar bende o potansiyel hiç olmadı ve olmayacak da, yok dünyayı kurtarmak istemiyorlarmış yok bilmem ne... Çorabınızı kirli sepetine atın, klozette hedefi tutturun bir sürü kadın zaten sevinçten havalara uçar, üzülmeyin bu kadar!

  Ağırlaşan hayat şartları
  En komiği de, erkeklerde beklentiyi yükseltenin 'ağırlaşan hayat şartları' olduğunun söylenmesi. Eskiden akşam bir şey yiyeceksen bütün gün geyik kovalamak zorundaydın be adam, şimdi alt tarafı metrobüse binip dükkana, ofise gitmenin nesi bu kadar zor geliyor anlamıyorum?..

  Sonuç olarak, erkeklerde pek bir şey değişmemiş ama kadınların yükü epeyce artmış. Demek artık güzelliğine güvenip kivi yiyerek evde koca bekleme dönemi kapandı! Güzel olmak marifet değil, oturduğun evi de tutacak yediğin kiviyi de alacaksın. Yoksa kapını çalacak bir koca moca zor! Baksana adamlar atla yolunu da ayırmış, tabanvayla hiç bitmez o yollar maazallah.

  Bu canavarları biz yarattık kızlar
  Matrak bulsak da bir yandan, madalyonun buz gibi arka yüzü aslında bu... Feminizmin kazandığına şüphe yok ki, erkek artık kendi halinde çalışan, ayakları üzerinde duran bir kadına bile tav olmuyor. İlle iyi kazanacak, başarılı bir kariyer yapacaksın ve sonunda mükafat olarak, 'ben öyle dünyayı münyayı kurtaramam gel şu faturaları paylaşalım' mertebesinde ilişki kuracağın bir adam bulacaksın! Vah vah... Kırk düşman bir araya gelse kadınların kendine ettiğini edemezdi.
  Bu canavarları biz yarattık kızlar, kimse mızmızlanmasın. Şimdi doğru işe! Daha alışverişi halledecek eve gelecek, iş görüp yemek hazırlayacak sonra kendinizi bir içim su yapıp, Allah da nasip kısmet ederse sevgili ya da koca karşılayacaksınız... Marş marş!
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Form | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0212) 621 73 14 | Haber Yazılımı: CM Bilişim