• BIST 76.790
 • Altın 124,869
 • Dolar 2,9371
 • Euro 3,3124

  Sigaranın yerine süt ve yoğurt

  Sigaranın yerine süt ve yoğurt
  Kapalı mekanlarda sigara yasağının başlaması, süt ve süt ürünleriyle yoğurt üretici ve dağıtılıcılarını harekete geçirdi.


  Lokanta, kafe, kıraathane gibi kapalı mekanlarda sigara yasağının başlaması, süt ve süt ürünleriyle yoğurt üretici ve dağıtılıcılarını harekete geçirdi.

  Türkiye Genelinde Süt ve Süt ürünleri Üretici ve dağıtıcı firmalarından Aynes'in Genel Müdür Yardımcısı Orhan Durak, kapalı mekanlarda sigara yasağının başlamasını bir vesile olarak gören sigara tiryakilerine seslenerek, "Sigara yasağının başlaması bir fırsattır. Sigarayı bırakın süt ve yoğurt tüketerek vucut hücrelerini yenileyin" dedi. Durak, konuyla ilgili olarak ANKA'nın sorularını cevaplandırırken, sigarayı bırakmak isteyenler için bugünün önemli bir fırsat olduğunu belirterek, "Bıraktığınız sigaranın yerine süt ve süt ürünleri ve özellikle yoğurt tüketin. Bu yeni alışkanlığınız vücudünüzdeki hücrelerin yenilenmesinde ve beslenmede en temel gıdaların başında gelmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

  NASIL BİR SÜT NASIL BİR YOĞURT
  "Toplum ve birey sağlığı, sağlıklı beslenme alışkanlıkları, alınan gıdaların doğal, katkısız ve uygun hijyenik şartlarda üretilmesi ve tüketinceye ulaşıncaya kadar sağlıklı şartlarda saklanması ve sağlıklı olarak tüketilmesi ile birebir ilişkilidir." diyen Aynes Genel Müdür Yardımcısı Durak, hücre yenilenmesinin olması için de şunları dikkat çekti: " Sigara bırakılması sonrasında hücrelerin yenilenmesi için alınacak Sut ve yoğurt katıksız ve katkısız olmalıdır. Saglıksız üretim şartları, hijyen şartlarına dikkat edilmemesi, tükticiye ulaşıncaya kadar geçen süre içerisinde üründe oluşabilecek bozulmalar, bilinçsizce ve (müsaade edilmiş olsa bile) kullanım oranlarına dikkat edilmeden kullanılan gıda katkıları ve koruyucular, daha fazla kar etmek ya da maliyetleri düşürmek için kullanılan bir takım katkı maddeleri, sebzelerde ve seralarda bilinçsizce ve uzman olmayan personel tarafından kullanılan hormonlar toplum ve birey sağlığını önemli derecede tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Bu durum sektörel olarak haksız rekabete yol açtığı gibi, yetersiz denetimler neticesinde önü alınamaz boyutlara da ulaşmaktadır. Yine Süt sektöründe hijyen şartları uygun olmadan, kontrolsüz, soğutma işlemi yapılmadan sağlıksız çiğ süt toplanması, asitliği ve bakterisi yüksek , uygun değerlerde olmayan sütlerin bir takım kişiler tarafından toplanarak yetersiz tesislerde ürün haline dönüştürülmesi maalesef toplum sağlığımızı aynı şekilde tehdit etmektedir."

  DOGAL VE KATKISIZ ÜRÜNLER
  Kendilerinin ürettikleri ve Türkiye genelinde dağıttıkları süt ve süt ürünleri ile mayve sularının süt ve meyva alımdan başlayarak tüm üretim prosesinde ve ürünleri tüketiciye ulaşıncaya kadar olan soğuk zincir içerisinde tüketiciye ulaştırdıklarını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Orhan Durak, şu bilgiyi verdi: "Aynes, süt ve hayvan üreticileri konusunda aralıksız devam eden eğitim çalışmaları ile birlikte sütün ilk sağıldığı ve toplandığı ana kadar uzanan hijyen ve soğutma çalışmaları, soğutuculu süt toplama merkezleri ve soğutuculu tankerleri ile toplanan sütleri fabrikasına ulaştırmakta , kapalı sistem ve son teknoloji makinaların kullanıldığı sistemde aynı gün tamamen doğal ve Katkısız olarak Geleneksel lezzetleri içerisinde sağlıklı süt ürünlerine dönüştürmektedir."

  Cumhuriyet

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Haber Form | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0212) 621 73 14 | Haber Yazılımı: CM Bilişim